copy of ROST Kostaryka Tica Linda 1kg [SZYBKI PRZELEW]

  zł141.46
  Quantity

  ROST Kostaryka Tica Linda

  kawa w ziarnach idealna do ekspresów przelewowych

  Rodzina, na której czele stoi Pani Analynn Mata Acuña, zajmuje się uprawą kawowca od 27 lat. Od tego czasu stara się również rozwijać metody obróbki i uprawy kawowca, by z każdym rokiem krzewy dawały coraz lepszą jakość w filiżance.

  Nieobce są dla niej aspekty uprawy kawy związane ze zrównoważonym rozwojem. Najlepszym przykładem jej głębokiego połączenia ze środowiskiem jest fakt, że ze 125 posiadanych hektarów tylko 15 przeznacza na uprawę kawy, a pozostałe 110 na ponowne zalesienie regionu! Przed przejęciem przez Analynn tereny te były brutalnie wycinane.

  W 2015 roku Annalyn wybudowała na platancji małą stację obróbki, co pozwoliło jej zacząć sprzedawać obrobione zielone ziarno. Cała woda używana do obróbki kawy jest oczyszczana a następnie używana ponownie do innych urządzeń i elementów plantacji.

  W filiżance możemy spodziewać się nektarynki, białych brzoskwiń i białych kwiatów. Cechą charakterystyczną tej kawy jest body przywodzące na myśl herbatę. Jeden z nas pomylił tą Kostarykę na cupping w ciemno z Etiopią!

  Profil Smakowy: nektarynka, czarna herbata, mleczna czekolada

  Proces obróbki: myta

  Odmiana: Caturra, Catuaí, Obata and Hybrid 3

  Region: Higuito Cartago, Tarrazú, San José

  Producent: Analynn Mata Acuña

  Wysokość upraw: powyżej 1500 m.n.p.m.

  Kwasowość: 3/5

  Słodycz: 4/5

   

  ROST Coffee That Cares
   
  Zaczynamy czwartą falę w kawie!
   
  ROST to pierwsza palarnia, która skupia się na trosce o planetę jednocześnie pomagając plantatorom.
   
  Ograniczamy ślad węglowy, starannie dobieramy importerów zielonego ziarna, kawę po mieście rozwozimy samochodami elektrycznymi, współdzielimy zasoby, nasze opakowania są kompostowalne, a 5% z każdej paczki przeznaczamy na projekty w regionach z których pochodzi kawa!
   
  Przeczytaj o nas więcej na stronie rost-warsaw.com

   

  Importer zielonego ziarna: Volcafe Select

  Volcafe Select to jeden z dwóch importerów zielonego ziarna z którymi współpracujemy. Urzekli nas bezpośrednim i szybkim kontaktem, a przede wszystkim swoją filozofią, co przy wyborze importera było dla nas kluczowe. Volcafe Way, bo tak nazywa się program który zainicjowali, skupia się bezpośrednio na farmerach oraz ich potrzebach. Dzięki know-how specjalistów Volcafe, farmerzy zwiększają produkcję wysokojakościowej arabiki, co pozwala im zarabiać więcej oraz reinwestować pieniądze w lokalne inicjatywy społeczne.

  Aby przybliżyć Ci Volcafe Way, należy zdefiniować zagrożenia z jakimi borykają się kawowi farmerzy na całym świecie:

  • Zmniejszające się pola upraw
  • Zmiany klimatyczne spowodowane globalnym ociepleniem
  • Urbanizacja oraz migracje młodzieży do większych miast
  • Wiele farm ma utrudniony dostęp do rynku zbytu
  • Brak organizacji u farmerów: brak sprzętu, wiedzy i rozwiązań potrzebnych do prowadzenia efektywnego biznesu

  Aby rolnicy uzyskiwali stałe zyski, Volcafe pomaga farmerom wprowadzając nowoczesne rozwiązania, a także zaplecze techniczne pozwalające na uzyskiwanie stałych przychodów. Każdy z zatrudnianych przez Volcafe specjalistów prowadzi przynajmniej jedną "farmę przykładową" gdzie inni rolnicy mogą zobaczyć na własne oczy efekty wprowadzanych rozwiązań, co zdecydowanie zwiększa zasięg przedsięwzięcia.

  Volcafe Way to także stały i bezpośredni kontakt między farmerami a palarniami, aby utworzyć koneksje niezbędne do bezpośredniej współpracy (Direct Trade), co jest zdecydowanie najbardziej opłacalną dla farmerów opcją współpracy.

  20 Items

  No customer reviews for the moment.