ROST Etiopia Abeba 1kg [SZYBKI PRZELEW]

  141,46 zł

  kawa w ziarnach idealna do ekspresów przelewowyc

  Ilość

  Etiopia Abeba

  Pamiętacie nasz szybki przelew z Etiopii? Jak tylko dostaliśmy info, że tegoroczny zbiór wkrótce zawita w magazynie Volcafe, ucieszyliśmy się niezmiernie. Po wypróbowaniu sampli, zdecydowaliśmy jednomyślnie, że te ziarna muszą wrócić do naszej oferty.

  Słowo “Abeba” w języku Amharskim oznacza “kwiat”. Oddział Volcafe pracujący w Etiopii wypracował kilkuletnią już kolaborację ze stacją myjącą Dale-Shefina. Efektem jest bardzo zbalansowana kawa i właśnie ta kwiatowość wychodzi na pierwszy plan. Podbudowana słodyczą brzoskwini i czerwonych owoców. Herbaciany aftertaste idealnie dopełnia całość.

  W Etiopii tylko 5% kawowców jest hodowana na plantacjach. Zdecydowana większość tych roślin rośnie w warunkach leśnych, gdzie jest doglądana przez lokalnych farmerów. Po zbiorze, kawa trafia do stacji obróbki, gdzie wybierane są tylko najbardziej dojrzałe owoce.

  Profil Smakowy: kwiaty, brzoskwinia, czerwone owoce, herbata

  Proces obróbki: myta

  Odmiana: Heirlooms

  Region: Sidamo

  Wysokość upraw: 1850-1930 m.n.p.m

  Kwasowość: 3/5

  Słodycz: 4/5

   

  Importer zielonego ziarna: Volcafe Select

  Volcafe Select to jeden z dwóch importerów zielonego ziarna z którymi współpracujemy. Urzekli nas bezpośrednim i szybkim kontaktem, a przede wszystkim swoją filozofią, co przy wyborze importera było dla nas kluczowe. Volcafe Way, bo tak nazywa się program który zainicjowali, skupia się bezpośrednio na farmerach oraz ich potrzebach. Dzięki know-how specjalistów Volcafe, farmerzy zwiększają produkcję wysokojakościowej arabiki, co pozwala im zarabiać więcej oraz reinwestować pieniądze w lokalne inicjatywy społeczne.

  Aby przybliżyć Ci Volcafe Way, należy zdefiniować zagrożenia z jakimi borykają się kawowi farmerzy na całym świecie:

  • Zmniejszające się pola upraw
  • Zmiany klimatyczne spowodowane globalnym ociepleniem
  • Urbanizacja oraz migracje młodzieży do większych miast
  • Wiele farm ma utrudniony dostęp do rynku zbytu
  • Brak organizacji u farmerów: brak sprzętu, wiedzy i rozwiązań potrzebnych do prowadzenia efektywnego biznesu

  Aby rolnicy uzyskiwali stałe zyski, Volcafe pomaga farmerom wprowadzając nowoczesne rozwiązania, a także zaplecze techniczne pozwalające na uzyskiwanie stałych przychodów. Każdy z zatrudnianych przez Volcafe specjalistów prowadzi przynajmniej jedną "farmę przykładową" gdzie inni rolnicy mogą zobaczyć na własne oczy efekty wprowadzanych rozwiązań, co zdecydowanie zwiększa zasięg przedsięwzięcia.

  Volcafe Way to także stały i bezpośredni kontakt między farmerami a palarniami, aby utworzyć koneksje niezbędne do bezpośredniej współpracy (Direct Trade), co jest zdecydowanie najbardziej opłacalną dla farmerów opcją współpracy.

  20 Przedmioty

  Na razie brak opinii klientów.