ROST Gwatemala Chiquimula Oriente [PRIDE OMNIROAST]

  68,00 zł
  Ilość

   ROST Gwatemala Chiquimula Oriente 250g

  Omniroast - kawa sprawdzi się świetnie zarówno w metodach przelewowych jak i w espresso oraz kawiarce - przepis niżej ↓

  Z roku na rok, efektywne zbiory kaw na plantacjach stają się coraz większym problemem. Jednym z wyzwań, z którymi borykają się farmerzy i pracownicy, jest termin zbiorów przypadający na wakacje w szkołach. Pracownicy muszą wtedy podejmować decyzję między spędzaniem czasu z dziećmi a generowaniem przychodu. W tych sytuacjach, często całe rodziny przyjeżdzają na plantacje. I tu pojawia się rewelacyjna inicjatywa Coffee Kids Camp.

  Peter Schoenfeld i jego fundacja “Funcafe” rozpoczęli inicjatywę Coffee Kids Camp, której celem jest oddalenie dzieci od ciężkiej fizycznej pracy na plantacjach. Fundacja zapewnia dzieciom obecnym na terenie plantacji ciepły posiłek i przestrzeń edukacyjną. Przy wsparciu lokalnych nauczycieli dzieci uczą się o zrównoważonych metodach upraw, obróbce kawy czy żywienia. Volacafe przekazuje cały dochód z tej kawy aby wesprzeć fundację Petera. Cały tegoroczny zbiór pozwoli na sfinansowanie dwóch Campów dla dzieci.

  Kawa rośnie w sercu deszczowego i mglistego regionu Chorti na glebie wulkanicznej. Chorti to też nazwa regionalnego dialektu pochodzącego od rdzennych mieszkańców z plemienia Maya. Do dziś 45.000 osób posługuje się tym językiem. Kawa ma pełne body, nuty winogron, mlecznej czekolady i zielonego jabłka.

  Pride Coffee

  Przez cały czerwiec świętujemy i pomagamy! Celebrujemy Pride Month tak jak potrafimy najlepiej.

  W tym roku 10 zł z każdej sprzedanej paczki zasili fundację The Warsaw House.

  Misją fundacji jest ochrona młodzieży LGBTQ+ w Polsce przed krzywdami związanymi z bezdomnością i uchodźstwem, wykluczeniem społecznym i ekonomicznym oraz wyposażenie ich w narzędzia potrzebne do bezpiecznej i niezależnej przyszłości.

  Więcej o działalności The Warsaw House przeczytacie tutaj:

  https://warsawhouse.org

   

  Profil Smakowy: zielone jabłko, winogrono, cukier trzcinowy

  Proces obróbki: myta

  Odmiana: Bourbon, Pache, Catuai

  Region: Chiquimula, Oriente

  Producent: Wiele małych producentów

  Wysokość upraw: 1,500 - 1,700 m.n.p.m.

  Kwasowość: 2/5

  Słodycz: 5/5

  Przepis:

  Metoda: V60
  Doza: 18g kawy
  Woda: 300g w temperaturze 97ºC
  Mielenie: 22 kliki na Comandante


  *Każde zalanie trwa 10s*

  • 0:00s → 0:30s 60g - preinfuzja
  • 0:30s → 1:05s do 200g
  • 1:05s → 2:20s do 300g

   

  ROST Coffee That Cares

   
  Zaczynamy czwartą falę w kawie!
   
  ROST to pierwsza palarnia, która skupia się na trosce o planetę jednocześnie pomagając plantatorom.
   
  Ograniczamy ślad węglowy, starannie dobieramy importerów zielonego ziarna, kawę po mieście rozwozimy samochodami elektrycznymi, współdzielimy zasoby, nasze opakowania są kompostowalne, a 5% z każdej paczki przeznaczamy na projekty w regionach z których pochodzi kawa!
   
  Przeczytaj więcej o tym co robimy na stronie > Zaczynamy 4 falę w kawie! <

   

  Importer zielonego ziarna: Volcafe Select

  Volcafe Select to jeden z dwóch importerów zielonego ziarna z którymi współpracujemy. Urzekli nas bezpośrednim i szybkim kontaktem, a przede wszystkim swoją filozofią, co przy wyborze importera było dla nas kluczowe. Volcafe Way, bo tak nazywa się program który zainicjowali, skupia się bezpośrednio na farmerach oraz ich potrzebach. Dzięki know-how specjalistów Volcafe, farmerzy zwiększają produkcję wysokojakościowej arabiki, co pozwala im zarabiać więcej oraz reinwestować pieniądze w lokalne inicjatywy społeczne.

  Aby przybliżyć Ci Volcafe Way, należy zdefiniować zagrożenia z jakimi borykają się kawowi farmerzy na całym świecie:

  • Zmniejszające się pola upraw
  • Zmiany klimatyczne spowodowane globalnym ociepleniem
  • Urbanizacja oraz migracje młodzieży do większych miast
  • Wiele farm ma utrudniony dostęp do rynku zbytu
  • Brak organizacji u farmerów: brak sprzętu, wiedzy i rozwiązań potrzebnych do prowadzenia efektywnego biznesu

  Aby rolnicy uzyskiwali stałe zyski, Volcafe pomaga farmerom wprowadzając nowoczesne rozwiązania, a także zaplecze techniczne pozwalające na uzyskiwanie stałych przychodów. Każdy z zatrudnianych przez Volcafe specjalistów prowadzi przynajmniej jedną "farmę przykładową" gdzie inni rolnicy mogą zobaczyć na własne oczy efekty wprowadzanych rozwiązań, co zdecydowanie zwiększa zasięg przedsięwzięcia.

  Volcafe Way to także stały i bezpośredni kontakt między farmerami a palarniami, aby utworzyć koneksje niezbędne do bezpośredniej współpracy (Direct Trade), co jest zdecydowanie najbardziej opłacalną dla farmerów opcją współpracy.

  BC00-4353B
  7 Przedmioty

  Na razie brak opinii klientów.