ROST Kenia Murang'a [FILTR]

  75,00 zł
  Ilość

  Kenia Murang’a

  kawa w ziarnach idealna do metod przelewowych: V60, Kalita, Aeropress, Chemex - przepis niżej ↓

  Historia uprawy kenijskich ziaren sięga końcówki XIX wieku, jednak dopiero w latach 60 zaczęła rozkwitać do poziomu znanego obecnie. Region Murang’a zajmuje obszar około 232 580 hektarów, z czego ponad 14 tysięcy hektarów przeznaczone jest pod plantacje kawy. Na jego terenie uprawiane są takie odmiany jak SL28, SL34, Batian i Ruiru 11. Napary z tego regionu cechują się doskonałym zbalansowaniem oraz wysokiej jakości kwasowością. Często wyczujemy rabarbar oraz jagody.

  Farma Ibutiti została założona przez Williama Muarthe, który prowadził ją od lat 70, aż do swojej śmierci w 2017 roku. Po tym czasie zarządzanie plantacją przejęła jego żona Mercy Muarthe wraz z synem Davidem. Na terenie farmy znajduje się własna stacja myjąca, która została wybudowana w latach 80 przez Williama.

  Profil Smakowy: różowy grejpfrut, czarna porzeczka, cukier trzcinowy

  Proces obróbki: myta

  Odmiana: SL28, SL34, Ruiru 11

  Region: Murang’a

  Producent: Mercy Muarthe

  Wysokość upraw: 1,700 -1,855 m.n.p.m.

  Kwasowość: 4/5

  Słodycz: 4/5

  Przepis:

  Metoda: V60
  Doza: 18g kawy
  Woda: 300g w temperaturze 97ºC
  Mielenie: 22 kliki na Comandante


  *Każde zalanie trwa 10s*

  • 0:00s → 0:30s 60g - preinfuzja
  • 0:30s → 1:10s do 200g
  • 1:10s → 2:20s do 300g

   

  Importer zielonego ziarna: Mare Terra Coffee

  Poznaliśmy ich podczas World of Coffee 2022 i od razu urzekli nas transparentnością oraz szczytną misją, którą się kierują. Mare Terra Coffee poprzez zrównoważony rozwój, edukację i przejrzystość działania na każdym etapie kawowego łańcucha, dba o farmerów oraz producentów, z którymi ściśle współpracują. Dodatkowo dzięki innowacyjnym badaniom nad nowymi rodzajami obróbki zielonych ziaren, dążą do osiągnięcia kaw o unikalnym profilu i wysokiej kompleksowości. Takie działania mogą bezpośrednio przełożyć się na wyższe zarobki dla producentów, co jest kluczowe w obecnych czasach.

  Oprócz powyższych Mare Terra Coffee dba o rozwój nowych pokoleń. Organizują spotkania edukacyjne dla lokalnej młodzieży, pokazują i otwierają przed nimi ogromne możliwości, jakie niesie za sobą świat kawy.

  W Gwatemali tworzą ciekawy projekt, który wykorzystuje bawełnę z odzysku produkowaną przez “The New Denim Project”, do produkcji worków na kawę. The New Denim Project powstał w 1956 roku w mieście Gwatemala i skupia się na produkcji naturalnych materiałów, z odpadów tekstylnych. Idąc z duchem zero waste, wszystkie odpady z produkcji bawełnianych worków trafiają do gwatemalskich farmerów i są przerabiane na nawóz do kawy.

  068A-88950
  6 Przedmioty

  Na razie brak opinii klientów.