ROST Kolumbia Huila [FILTR]

  76,00 zł
  Ilość

  ROST Kolumbia Huila 250g

  kawa w ziarnach idealna do metod przelewowych: V60, Kalita, Aeropress, Chemex - przepis niżej ↓

  Region Huila, u podnóża góry Neiva de Huila (5750 m.n.p.m), to obszar znany na całym świecie z prdukowanej w nim kawy. Charakterystyczny dla regionu jest mały rozmiar pojedynczych platancji. Ponad 60% kawy z regionu pochodzi z plantacji o pow. 5ha i mniejszych.

  5 farmerów zrzeszonych w kooperatywie Terra Verde Asociación postanowiło unowocześnić proces obróbki, dzięki czemu otrzymaliśmy tak nietypowy profil sensoryczny. Po segregacji, wiśnie kawowca są suszone przez 72 do 90 godzin, następnie trafiają do tanków, gdzie przy pomocy wody cukry złożone rozpadają się na cukry proste. Następnie ziarna są poddawane klasycznej obróbce honey. W smaku różnicę między procesem honey a hydro honey wyczujemy dzięki wyższej kwasowości i bardziej tropikalnym smakom tego drugiego w przeciwieństwie do wysokiej słodyczy i gęstego body tego pierwszego.

  W naszym konkretnym przypadku proces hydro honey w połączeniu z rzadką odmianą Pink Bourbon daje bardzo złożony profil. Wysoka słodycz truskawek jest podbudowana soczystą kwasowością brzoskwiń i ananasów. Kawę charakteryzuje gęste body i delikatna taniczność spotykana w czerwonym winie.

  Profil Smakowy: brzoskwinia, truskawka, ananas, białe wino

  Proces obróbki: Hydro Honey

  Odmiana: Pink Bourbon

  Region: Huila

  Producent: Pięciu małych producentów

  Wysokość upraw: 1,550 - 1,900 m.n.p.m.

  Kwasowość: 4/5

  Słodycz: 5/5

  Przepis:

  Metoda: V60
  Doza: 18g kawy
  Woda: 300g w temperaturze 96ºC
  Mielenie: 24 kliki na Comandante


  *Każde zalanie trwa 10s*

  • 0:00s → 0:30s 60g - preinfuzja
  • 0:30s → 1:10s do 200g
  • 1:10s → 2:15s do 300g

   

  ROST Coffee That Cares

   
  Zaczynamy czwartą falę w kawie!
   
  ROST to pierwsza palarnia, która skupia się na trosce o planetę jednocześnie pomagając plantatorom.
   
  Ograniczamy ślad węglowy, starannie dobieramy importerów zielonego ziarna, kawę po mieście rozwozimy samochodami elektrycznymi, współdzielimy zasoby, nasze opakowania są kompostowalne, a 5% z każdej paczki przeznaczamy na projekty w regionach z których pochodzi kawa!
   
  Przeczytaj więcej o tym co robimy na stronie > Zaczynamy 4 falę w kawie! <

   

  Importer zielonego ziarna: Volcafe Select

  Volcafe Select to jeden z dwóch importerów zielonego ziarna z którymi współpracujemy. Urzekli nas bezpośrednim i szybkim kontaktem, a przede wszystkim swoją filozofią, co przy wyborze importera było dla nas kluczowe. Volcafe Way, bo tak nazywa się program który zainicjowali, skupia się bezpośrednio na farmerach oraz ich potrzebach. Dzięki know-how specjalistów Volcafe, farmerzy zwiększają produkcję wysokojakościowej arabiki, co pozwala im zarabiać więcej oraz reinwestować pieniądze w lokalne inicjatywy społeczne.

  Aby przybliżyć Ci Volcafe Way, należy zdefiniować zagrożenia z jakimi borykają się kawowi farmerzy na całym świecie:

  • Zmniejszające się pola upraw
  • Zmiany klimatyczne spowodowane globalnym ociepleniem
  • Urbanizacja oraz migracje młodzieży do większych miast
  • Wiele farm ma utrudniony dostęp do rynku zbytu
  • Brak organizacji u farmerów: brak sprzętu, wiedzy i rozwiązań potrzebnych do prowadzenia efektywnego biznesu

  Aby rolnicy uzyskiwali stałe zyski, Volcafe pomaga farmerom wprowadzając nowoczesne rozwiązania, a także zaplecze techniczne pozwalające na uzyskiwanie stałych przychodów. Każdy z zatrudnianych przez Volcafe specjalistów prowadzi przynajmniej jedną "farmę przykładową" gdzie inni rolnicy mogą zobaczyć na własne oczy efekty wprowadzanych rozwiązań, co zdecydowanie zwiększa zasięg przedsięwzięcia.

  Volcafe Way to także stały i bezpośredni kontakt między farmerami a palarniami, aby utworzyć koneksje niezbędne do bezpośredniej współpracy (Direct Trade), co jest zdecydowanie najbardziej opłacalną dla farmerów opcją współpracy.

  0EF4-8580E
  8 Przedmioty

  Na razie brak opinii klientów.