Zaczynamy czwartą falę w kawie!

ROST to pierwsza palarnia, która skupia się na trosce o planetę jednocześnie pomagając plantatorom.

Ograniczamy ślad węglowy, starannie dobieramy importerów zielonego ziarna, kawę po mieście rozwozimy samochodami elektrycznymi, współdzielimy zasoby, nasze opakowania są kompostowalne, a 5% z każdej paczki przeznaczamy na projekty w regionach z których pochodzi kawa!

 

 

5% dla farmerów

Uprawianie kawy jest trudnym zajęciem, a lista problemów z którymi borykają się farmerzy cały czas się wydłuża. Ocieplenie klimatu, problemy z wodą, słaba organizacja, utrudniony dostęp do rynków zbytu, brak sprzętu... Dlatego 5% ze sprzedaży każdej paczki przekazujemy na projekty związane z rozwojem wiedzy i umiejętności plantatorów.

 

 

Kompostowalne opakowania

Koniec z plastikiem i materiałami, których nie da się poddać recyklingowi! Dobrze o tym wiemy w kawiarniach STOR. Znaleźliśmy więc alternatywę dla plastikowych opakowań jednorazowych. Nasze paczki oraz etykiety są kompostowalne!

 

 

 

Dostawy bez emisji

Samochody spalinowe to ogromny problem w miastach. Spalają paliwa kopalne i są źródłem smogu transportowego. Dlatego nasze dostawy do kawiarni i biur w Warszawie realizujemy pojazdami zero-emisyjnymi, czyli elektrycznymi. Kawy do biur i kawiarni dostarczymy w specjalnych rotacyjnych opakowaniach CoffeeVac.

 

 

 

Z własnym pojemnikiem

Znacie akcję "Z własnym kubkiem", w ramach której do kawiarni możecie przyjść po kawę na wynos ze swoim kubkiem i zapłacić mniej? Robimy to samo z kawą w ziarnach. W kawiarniach STOR znajdziecie naszą kawę w specjalnych opakowaniach CoffeeVac, w których możecie bezpieczenie przechowywać ziarna. I wracać po więcej.

 

 

 

Importerzy zielonego ziarna

Współpracujemy z importerami kawy, którzy podzielają naszą filozofię.
Volcafe Select prowadzi program, dzięki któremu farmerzy zwiększają produkcję wysokojakościowej arabiki, co pozwala im zarabiać więcej oraz reinwestować pieniądze w lokalne inicjatywy społeczne.
W przypadku 88 graines kontakt z farmerami jest jeszcze łatwiejszy - Jola Czermińska, jedna z założycielek firmy, na codzień mieszka w Gwatemali, gdzie pracuje z lokalnymi farmerami i pomaga dostarczać ich produkt do europy, w tym do Polski.

 

 

Współdzielimy zasoby

W Polsce działa już kilkaset palarni. Większość zainstalowanych tam maszyn pracuje przez zaledwie kilka godzin dziennie. Dlatego otwierając naszą palarnię postanowiliśmy wykorzystać już istniejącą infrastrukturę. My wybieramy i kupujemy zielone ziarno, sami je wypalamy, pakujemy, ale nie zainwestowaliśmy w kolejny piec do którego produkcji potrzeba ogromnych zasobów.

 

 

To dopiero początek!

Jesteśmy na początku drogi do stworzenia palarni przyjaznej dla środowiska. Wiemy, że ta droga jest kręta i wyboista, ale naszym celem jest udowodnienie, że palarnie mogą działać inaczej!